Zaloguj się lub zarejestruj konto w serwisie

Zmień swój akumulator przed zimą!

Autor: admin Data: 2018-01-23 12:29:58

Boisz się, że podczas mroźnej zimy twój samochód może nie odpalić? Nie czekaj – jak najszybciej wymień swój akumulator na nowy! Lepiej nie ryzykować, ale zapobiegać problemom, a niestety bardzo często zdarza się, że w najzimniejsze dni w roku nasz akumulator pop prostu przestaje działać.

akumulator

Warto być świadomym, że możemy go wymienić samodzielnie, bez niczyjej pomocy i jest to zupełnie proste. Jeśli jesteś zainteresowany, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym dowiesz się jak to zrobić oraz o czym pamiętać, aby uniknąć pomyłek.

 

Najczęściej wybierane akumulatory

 

Akumulatory kwasowo-ołowiowe sązdecydowanie najczęściej wybierane w Polsce. Zbudowane są z ołowianych ogniw galwanicznych, inaczej mówiąc – z nowoczesnych elektrod zanurzonych w elektrolicie. Można ich używać niemal w każdym typie pojazdu. Ich główne plusy to niewygórowana cena, a przy tym dość dobra jakość, która jest wystarczająca dla większości kierowców.

 

Kolejnym typem są akumulatory AGM, które od jakiegoś czasu cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Można je porównać do baterii żelowych – są do nich bardzo podobne. Jednak akumulatory AGM zamiast żelu mają włókna szklane, które są nasączone elektrolitem. Ten rodzaj akumulatora jest dość nieduży, a także bardzo odporny na wszelkie awarie.

 

Zima nie sprzyja akumulatorom

 

Kiedy decydujemy się na wymianę akumulatora musimy koniecznie zwrócić uwagę na temperaturę, jaka panuje na zewnątrz. Ma ona bardzo duży wpływ na jego poprawną pracę. O ile, kiedy na zewnątrz jest ciepło, to nasz akumulator jest w pełni sprawny i pracuje na pełnych obrotach, o tyle zimą, przy bardzo niskich temperaturach, baterie mogą stracić nawet połowę sprawności. Jednocześnie potrzeby silnika są wtedy aż dwukrotnie większe.

 

Nie zapomnij!


Wymieniając akumulator konieczne jest szczegółowe zapoznanie się z zawartymi na nim etykietami. Informują one o jego specyfikacji. Jest na nich także wiele oznaczeń, które mają wpływ na działanie akumulatora. Warto skupić się na tym, ponieważ pozwoli to na dobranie idealnego egzemplarza do naszego samochodu. Koniecznie trzeba zwrócić również uwagę na napięcie akumulatora (podawane w woltach). Najpopularniejsze napięcie to 12V.

 

Części mechaniczne, oleje i smary, akumulatory bądź silniki elektryczne i wariatory znajdą Państwo w sklepie internetowym EBMiA.pl pod adresem https://www.ebmia.pl/silniki-elektryczne-wariatory-c-1450_1482.html

ebmia

Brak komentarzy!
kod